piątek, 2 stycznia 2015

Trening brzucha I

Postanowiłam w końcu powalczyć ze swoim lenistwem komputerowym i nagrać coś swojego. Ta forma wydaje mi się lepiej przyswajalna niż długie filmiki na yt.;)

Zaznaczam, że celem tego treningu jest wzmocnienie mięśni brzucha; dolnych, skośnych, prostego i całego "core" czyli mięsni odpowiadających za efekt płaskiego brzucha.
Trening jest lekki, przypominam,że jeśli chcecie zobaczyć prawdziwy 6pack, to idzcie do alkoholowego, albo popracujcie nam poziomem tkanki tłuszczowej (możecie mieć full mięśnie brzucha, które "zakrywa" tłuszczyk).
Jeśli dorzucicie do tego mojego zestawu trening interwałowy, bieg, rowerek, skakankę, czy cokolwiek z ciężarów wolnych spalicie tłuszcz, a mój zestaw pozwoli wam zrobić ,wyrzeźbić i wzmocnić mięśnie brzucha.

Na szybko, przykładowo zestaw interwałowy do zrobienia w domu PRZED treningiem brzucha po rozgrzewce:

- 30s.pajacyków
- 5s.przerwy
- 60s.sprint w miejscu
- 5.sprzerwy

powtórzyć x6


Trening ;

3-6 serii 

jedynie czym możecie ruszać w tym ćwiczeniu to rzęsy!

wznosy bioder, dla utrudnienia ćwiczenia biodra możemy odłożyć na sekundę na ziemiiwe wzniosach nóg pilnujmy,żeby odc.lędźwiowy cały czas leżał na macie;)

Generalnie trening brzucha zaczyna się od ćwiczeń na mięsnie dolne, potem prosty i skośne. Jednak na początek można to olać.

Za efekty ręczę, a nawet brzusze. 3-4x w tygodniu, różnicę zauważysz miesiącu, poczujesz po zakwasach ;) 
                                                               **************

1 komentarz:

  1. Fajne ćwiczenia. Też mi bardziej odpowiada tak forma przedstawienia treningu. Tutaj są też w formie ruchomych obrazków bardzo fajne ćwiczenia na boczki: http://super-brzuch.pl/cwiczenia-na-boczki/

    OdpowiedzUsuń