czwartek, 5 czerwca 2014

dieta,czy raczej styl życia i jedzenia?


- chcę zrzucić kilka kilogramów bez zbędnych wyrzeczeń
- potrzebuję "diety-cud"
- chcę być zdrowsza, pełna blasku, energii
- chcę czuć się lekko
- chcę mieć płaski brzuch
- chcę jeść zdrowo
- jaką dietę wybrać, by schudnąć?
- jaką dietę wybrać, gdy uprawiam sport?

Jeśli choć raz przyszło Ci do głowy któreś z powyższych zdań, czytaj dalej. "Zdrowe odżywianie"- termin ten został zgwałcony przez media, wszędzie roi się od produktów, usług, haseł promujących coś co "zdrowym, fit, light, eco, dietetycznym" wcale nie jest, mnóstwo usług od kosmetycznych na skórę, włosy, ciało po sieciówki z jedzeniem, programy tv, gazety proponują nam coś co pozwoli nam być fit, zdrowym bez wyrzeczeń. Sportowcy którzy reklamują colę, i inne śmieci-why? Wszędzie mnóstwo wymyślnych diet, od garstkowych, po słoikowe, niedługo pewnie ktoś wpadnie na pomysł żebyśmy jedli z koryt dla świń.
Jak jeść zdrowo, jak schudnąć? Mnóstwo rad, różnych opinii, tak naprawdę nie ma potrzeby brania tabletek, jedzenia tylko sałaty, głodzenia się..

Nie zaczynaj "diety", która ma TERMIN WAŻNOŚCI!!
Skoncentruj sie na "stylu życia", który trwa wiecznie!!!to 4 fakty potwierdzone przez stronniczych lekarzy, dietetyków, naukowców:

~rezygnuje z fastfoodów, słodyczy i przetworzonej żywności (przetworzona żywność to większość rzeczy które nie powstały prosto z natury, tylko te przetworzone przez człowieka- czy ktoś widział krowę która daje różowe mleko, dorzuca do niego sztuczny aromat truskawek, sypie kilka łyżek cukru,trochę "E"żeby było na bogato i wpieprza to w kartonik z lalką Barbie->nie ma takich świń wśród krów, lecz niestety wśród ludzi są.!
-> WOW, ZADANIE; być swiadomym konsumentem, czytać etykiety, mysleć, analizować, nie dać zrobić z siebie frajera, który traktuje swój organizm jak jeden wielki śmietnik XXI wieku

~pije min.1,5l. czystej,niegazowanej wody

~min.3 razy w tygodniu, min.45min poświęcam na jakąś aktywność fizyczną (spacer, bieganie, wspinaczka, rower,fitness,taniec itp,itp,itp)

~regularne posiłki (tzn jem co 2-4 godziny) w ciągu dnia 3 posiłki głowne (śniadanie w ciągu godziny po przebudzeniu, obiad,kolację), a między nimi 2 mniejsze posiłki. MNIEJ A CZĘŚCIEJ.

~zadbaj o to żeby w każdym posiłku znalazły się węgle, białko, tłuszcze, wit.i zw. mineralne ( o tym jeszcze szerzej napisze)

TYLE. 4 INFORMACJE które trzeba sobie przyswoić, zrozumieć, wcielić w życie. Zasady uniwersalne i w 100% skuteczne. Spróbujcie! Fingers crossed!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz